Хортиця 2011

  Автор:
  180

236 років пройшло з тих пір, як за указом імператриці Катерини Другої була зруйнована Запорізька Січ. 4 червня 2011 біля музею Запорізького козацтва відбулася козацька Тризна. Взяти участь в Тризні на острів Хортиця приїхали козацькі підрозділи з різних куточків України та Росії.

Козаки «Нетішинського козацького полку Хмельниччини» вдруге брали участь у цій знаменній події. Присутні вшанували пам’ять всіх козаків, які віддали своє життя за Вітчизну. Козаки завжди служили рідній землі, православній вірі, своєму народу і державі.

Духовник Спілки Козаків України «Військо Запорізьке» протоієрей Андрій Кузьмін передав пастирське благословення Високопреосвященнійшого Луки, архієпископа Запорізького і Мелітопольського козакам і всім учасникам та організаторам заходу.

Після чого було проведено поминальний молебень та освячення пам’ятного хреста з вінком, в знак пам’яті про всіх загиблих козаків. Символічно, що право опустити пам’ятний хрест у води Дніпра знову було довірено козакам НКП «Хмельниччини» – який є єдиним офіційним представником Запорізького козацтва у всьому Західному Регіоні України.

Подія, яку козаки називають не тільки днем пам’яті, але і святом відродження і єдності.

Фотозвіт дивіться тут: HORTICA_2011

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук