Вшанування пам’яті всіх загиблих героїв України на Хортиці

  Автор:
  160

На славетній Хортиці 2 червня, за встановленим з 2014-го року звичаєм, проведений національно-патріотичний захід — Всеукраїнське козацьке Коло присвячене вшануванню світлої доброї пам’яті всіх загиблих героїв-козаків та військовослужбовців за віру, волю та незалежність України.

Учасники Революції Гідності, антитерористичної операції, операцій «Дозор», «Перехоплення», козацького волонтерського руху, делегації козацьких підрозділив з різних міст України прийняли участь у молебні в церкві, який провів козацький звичаєвий священик УПЦ КП отець Василь.

Представники Нетішинського козацького полку Хмельниччини, які є поки що єдиним офіційним підрозділом МСК «Запорізька Січ» на західній Україні вже у дев’яте поспіль приймали участь у цій урочистій події. Правда цього року, в силу обставин, наша делегація була не така чисельна як у минулі роки.

Враховуючи велику кількість гостей з восьми областей України, багатьох патріотичних козацьких організацій, чисельні мистецькі колективи, Всеукраїнське коло розпочали біля пам’ятника Тарасу Бульбі.

Після щирих слів про важку долю загиблих героїв, Панахиди, яку провів священник УПЦ КП отець Сергій, всі присутні разом заспівали гімн України та схилили голови, згадавши подвиги героїв багатьох поколінь та теперішнього часу.

Після хвилина мовчання освячений поминальний хрест представниками керівництва та старійшинами МСК «Запорізька Січ» було пронесено по Колу та спущено у воду Дніпра за священною поминальною традицією Запорізького козацтва.

Далі, Дмитро Сухінін, як голова зборів, виступив з інформацією про історичну ретроспективу, складне, іноді драматичне, але переможне минуле різних часів нашої держави.

Враховуючи тисячолітню битву з різними ворогами Київської Русі — України, Галицько-Волинського князівства, Запорізьких Січей, Козацької держави, УНР, фактичної війни за свободу та теріторіальну цілісність з бандитами та окупантами народні сили загартувалися в багаточисельних боях та битвах.

Як і сотні років тому, незважаючи на шалений тиск та часто переважну більшість ворогів з різних боків, нікому не вдалося перемогти та знищити військо Запорізьке, українські повстанські сили, а сьогодні Збройні сили України.

На Хортиці, з Божою допомогою, козаки ніколи не програвали. Свята земля своєю
могутньою енергетикою завжди допомагала пращурам героям діставати блискавичні перемоги.

Саме тут живим щитом ставали козаки-дружинники Володимира Святого та Ярослава Мудрого, фундатора першої Запорізької Січі Дмитра Вишневецького (Байди), війська Петра Сагайдачного, січовики Івана Сірка, а потім сміливці Української повстанської армії, воїни Петра Болбочана, Нестора Махна, Марка Безручка та багатьох талановитих полководців.

Сьогоднішня жахлива війна проти України вже унесла життя не одної тисячі наших близьких та рідних, друзів, знайомих, справжніх патріотів, високоморальних та сильних духом воїнів. Але завдяки їм, патріотичному народному руху, всім небайдужим та чесним українцям Запорізька та Дніпропетровська області, південний схід нашої країни не потрапили в тоталітарне рабство, сіру зону.

З безправним населенням, замороченим неправдивою інформацією та пропагандою антидержавних, небезпечних для майбутнього країни ідей «різних малоросій», з окупаційною бандою, що завсім невдало керує захопленими територіями.

Буде перемога й над цим гібридним створінням, нащадки славетних пращурів-героїв козаків, все наше суспільство добре знають історію таких «діячів», буде свобода на всій українській землі!

Також всі одностайно висказали позитивну думку щодо Звернення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва про підтримку відтворення Єдиної помісної Української Православної церкви та підготовки офіційного листа до Святійшого Патріарха Київського та всієї Русі-України Філарета. Встановлення історичної справедливості за яку боролися багато поколінь прадідів-козаків.

Далі Д. Сухініним запропоновано, а вельмишановним товариством прийнято рішення про підтримку створення державної «Програми розвитку козацтва» та делегування старшини з науковців, істориків, краєзнавців, волонтерів, воїнів ЗСУ до існуючої всеукраїнської громадської козацької робочої групи.

На урочистих зборах виступили високоповажні та відомі в козацькому середовищі своїми добрими та корисними справами для фронту та виховної, наукової роботи: отамани деяких козацьких підрозділів, представники держустанов, волонтерського та патріотичного рухів, громадських організацій, старійшини та берегині Запорізького козацтва.

Серед виступаючих був і отаман Нетіщинського козацького полку Хмельниччини Олександр Грицаєнко, а також отаман куреня, старшина Самооборони, воїн-герой Ігор Грицаєнко, який задля цієї події приїхав з франту.

Всім сподобалися талановиті виступи молодих обдарованих виконавців українських пісень про переможні козацькі походи, безмежну любов до свого народу та славетну видатну історію війська Запорізького від колективів Покровського жіночого хору з с. Орли (керівник Ященко О.А., ансамбль «Росяночка м. Запоріжжя (керівник Чеснійшая Л.Г.), співака Валерія Федоренка, тріо козаків «Микитинська Січ».

Добре, що саме в Запоріжжі все більше й більше людей приходять у такі урочисті дні з дітьми, онуками, цілими родинами, а гості та туристи уважно слухають, пізнають нові цікаві та необхідні знання про історію та культуру козацької землі Запорожців.

Отже потім вони передають інформацію друзям та побратимам, а країна наша отримує все більше й більше справжньої моральної підтримки та розуміння великого та значного минулого для всієї європейської історії.

Сила наша в єдності!
А головне гасло — ВІРА, ВОЛЯ, УКРАЇНА!

Цікава стаття? Поділіться нею будь ласка з іншими:
Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук