Велика Всеукраїнська рада отаманів

  Автор:
  155

Виступ генерал-осавула Олександра Грицаєнка
– отамана НМГО «Нетішинський козацький полк Хмельниччини»
на Всеукраїнській раді отаманів 
24.09.15

Від імені козаків Нетішинської міської громадської організації «Нетішинський козацький полк Хмельниччини» вітаю учасників І-го Міжнародного конгресу козацтва. Ми, українці, знову бачимо на території нашої молодої, незалежної держави військово службовців сусідньої країни, які під приводом порятунку нас невідомо від чого захоплюють нашу територію.

НКП «Хмельниччини» не може стояти осторонь бурхливих подій на рідній землі і рішуче засуджує невиправдану агресію Російської Федерації проти України та участь в окупаційних діях реєстрового козацтва війська Донського.

У час коли Українська держава переживає один з надскладних і драматичних періодів своєї історії у східних регіонах України озброєні терористи продовжують залякувати людей, захоплювати заручників і застосовувати зброю.

Вбивства, катування, викрадення людей на сході країни ставлять під загрозу невід’ємні права людини, що забезпечують її життя, людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя. Сьогодні ми, козаки, як ніколи, потрібні нашій країні. У наших руках доля Вітчизни.

Тож закликаю всі козацькі організації об’єднатися задля підтримки незалежності та територіальної цілісності України, її захисту від агресії з боку північного сусіда.

Також закликаю підтримати постанову Верховної ради України «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором».

НМГО «Нетішинський козацький полк Хмельниччини» створено в грудні 2008 року, як однин із структурних підрозділів Міжнародного Союзу козаків «Запорізька Січ», який є першим і поки що єдиним представником Запорізького козацтва у всьому Західному регіоні України. Сьогодні він налічує 200 козаків та 16 берегинь.

До складу НМГО «Нетішинський козацький полк Хмельниччини» входять:
– Громадське формування з охорони громадського порядку (ГФ з ОГП) – 42 чоловіка;
– Жуківський курінь – 15 чоловік;
– Кузніцовський курінь – 5 чоловік;
– Улашанівський курінь – 35 чоловік
– Козацький ансамбль художньої самодіяльності – 35 чоловік.

Створюються:
– Кривинський курінь;
– Острозький курінь;
– Бушерський курінь (Іран).

Дитячі організації:
– Нетішинські джури –80 чоловік;
– Школа бойового гопака «Сварог» – 60 чоловік;
– Кривинські джури – 24 чоловік;
– Жуківські джури – 24 чоловік;
– Улашанівські джури – 20 чоловік.

Слід зазначити, що ще у 2009 році при НКП «Хмельниччини» утворилось громадське формування з охорони громадського порядку (ГФ з ОГП) як громадське об’єднання на добровільних засадах з метою сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам задля припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров’я інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також порятунку людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.

Наголошую, що НКП «Хмельниччини» і «ГФ з ОГП» при НКП «Хмельниччини» стоять на захисті міста енергетиків Нетішина та стратегічного об’єкта державного значення ВП ХАЕС. Тож члени громадського формування здійснюють посилене патрулювання міста у п’ятницю, суботу і неділю, під час святкових, масових заходів, політичних акцій та за потреби – при надзвичайних ситуаціях, стоять на сторожі захисту народу та рідної країни.

В силу того, що переважна більшість козаків є працівниками Хмельницької Атомної Електростанції і не мають можливості приймати безпосередню участь в бойових діях на сході країни вони активно підтримують зусилля Президента та Уряду України зі створення потужної дієвої, ефективної системи збройного захисту найважливіших стратегічних об’єктів та військової самоорганізації населення шляхом залучення козацьких організацій України.

Козаки полку активно співпрацюють з волонтерськими організаціями а також складають основу територіальної оборони міста. Самовіддано займаються військово-патріотичним вихованням учнівської молоді. На базі дошкільного дитячого виховного закладу №6 створено дві групи молодших козачат. Патріотичне виховання козачат здійснюється за програмою, схваленою Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України.

Козачата мають природну потребу наслідувати відважних козаків і воїнів-визволителів. Вони залюбки беруть участь у заходах, які формують у них хоробрість, відданість своїй справі, цілеспрямованість, наполегливість у досягненні мети, відповідальність, жертовність в ім’я розквіту країни. Такими якостями володіють й ті педагоги та козаки-наставники, які пліч-о-пліч самовіддано й жертовно на громадських засадах працюють з маленькими вихованцями.

Велика увага приділяється вихованню і організації змістовного дозвілля дітей-джур в дусі відданості Україні, на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей.

– Джур навчають і гартують під час занять у місцевих осередках, у літніх козацьких таборах і зльотах;
– Організовуються козацьки походи, краєзнавчі, фольклорно-етнографічні експедиції та ін.; 
– Джури беруть участь у екологічних акціях та акціях милосердя, культурно-просвітницьких заходах тощо.

Щороку козаки та джури відвідують історичну батьківщину козацтва – Хортицю, де під час тризни вони не одноразово удостоювалися честі опустити у води Дніпра поминальний хрест за загиблими козаками.

Дякую за увагу.

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук