Велика Рада МСК

  Автор:
  137

19.03.2016 в Генеральній канцелярії, за зверненням отаманів куренів була проведена Велика Рада МСК «Запорізька Січ».

В роботі заходу прийняли участь: голова координаційної ради Сухінін Д.В, Владика Фотій, керівники братських козацьких організацій області, офіцери ВСУ , 37 окремий мотопіхотний козацький батальон за участю командира підполковника Лобаса Олександра Анатолійовича, начальника штабу полковника Лапіна Іллі Євгеновича, заступника командира батальона Івко Павло Антонович, ветеранів, а також старших офіцерів МВС та СБУ Лютого Володимира Миколайовича, Білана Павла Антоновича.

Згідно традицій та звичаєвого права старійшини та голова ради Матченко Валерій Іванович дали згоду на проведення історичного збору козаків.

Вважаючи відсутність системного керування, ведення військової, політичної, організаційної, письмової документації суттєві недоліки допущені особисто Кириченко Сергійом Павловичем, Матсалаєвим Віктором Бакєєвичем. Одноголосно було прийнято рішення про усунення від керування та переобрання нового отамана.

За запропонованою координаційною радою та керівництвом 37 батальону та за підтримкою керівництва єпархії Київського патріархату Владики Фотія, отаманом обрано досвідчену людину, бойового офіцера, хороброго козака та начальника штабу 37 батальйону полковника Лапіна Іллю Євгеновича.

Також було розглянуте наступне питання щодо підготовки звернення до керівництва православної церкви Київського патріархату щодо призначення Владики Фотія духовним керівником українського козацтва.

Пропозиція отаманів була підтримана одноголосно. Історичне рішення, яке прийняла Велика рада, запропоновано також підтримати координаційній ради з питань козацтва Запорізької обласної державної адміністрації та великій раді отаманів України.

Доручити верховному отаману Сухініну Дмитру Валентиновичу, отаману МСК «Запорізька Січ» Лапіну Іллі Євгеновичу звернутися з відповідними листами до патріарха Філарета. Враховуючи , що Верховна Рада України прийняла постанову про Російську федерацію, як агресора, бойові дії на сході України, відсутність допомоги та злочинні дії псевдо-козаків Росії на Донбасі виключити зі складу МСК «Запорізька Січ» відповідних підрозділів, розташованих на територій РФ.

Також незважаючи на вимогу козаків надати письмовий меморандум угоди з псевдо-козаком КВЗН Панченко та співпрацю їх із злочинною владою, розірвати меморандум. Натомість створити угоду про братерську співпрацю та допомогу в умовах військового конфлікту та проведення АТО між патріотичними козацькими організаціями, які приймають постійно участь в заходах щодо організації оборони, забезпечення миру та спокою рідної землі.

Всі отамани висловили свою думку щодо підтримки указу Президента України, направленого на розвиток національно-патріотичного виховання молоді України та домовленості співпрацювати з іншими громадськими, спортивними, військовим та державним організаціям.

Багато козаків запропонували також зробити інший малюнок на печатки МСК «Запорізька Січ». Ця пропозиція прийнята та її виконання та підготовку доручено орг.комітету у складі: Сухінін Д.В, Лапін І.Є, Дяченко, Притула О.Л ,Рижов К.А, Ігнатченко С.Б, Рижков І.О, Пилипенко В.П, Шпитальов Г.Г, Гонтарь В.М, Никипілий М.М, Лобас О.А, Мордовськой М.М, Шаповалов Г.І, Матченко В.І.

Питання, поставлене головуючим про розподіл обов’язків також знайшло підтримку та розуміння козацької громади. В ході обговорення питання життєдіяльності із словами вдячності і шани виступив начальник управління внутрішньої політики Зубченко Олександр Сергійович.

Почесними грамотами, які вручили керівники козацького руху були відмічені воїни-захисники України та учасники АТО на добру пам’ять про бойову історію Запорізького козацтва.

Багато отаманів тепло привітали новий керівний склад та надали згоду на підписання меморандуму. Голова зборів Сухінін Дмитро Валентинович щиро подякував всім учасникам зборів та підкреслив важливість прийняття активної участі в роботі козацтва досвідчених бійців та офіцерів ВСУ.

Урочистим молебнем та гімном України історична Велика рада МСК «Запорізька Січ» була завершена.

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук