В Запоріжжі проведено перший міжнародний конгрес козацтва

  Автор:
  178

Представники козацьких організацій України та іноземні делегації взяли участь в урочистому відкритті Першого Міжнародного конгресу козацтва, що відбувався на запорізькій землі протягом трьох днів.

Українське козацтво представлено всіма регіонами України. Також до Запоріжжя прибула делегація зі Словаччини. Інші іноземні козацькі організації, зокрема з Білорусі, Польщі та Угорщини, привітають побратимів під час скайп-конференції.

В роботі конгресу брали участь також наші делегати – зокрема отаман Нетішинського козацького полку «Хмельниччини» та отаман Жуківського куреня цього ж підрозділу.

На пленарному засіданні делегати ухвалили резолюцію Першого Міжнародного конгресу козацтва. Зміст Резолюції було обговорено напередодні на Всеукраїнській раді отаманів. Її основні положення спрямовані на підтримку армії та народу України в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність держави.

Також була внесена ціла низка пропозицій. Зокрема, щодо створення та розвитку в Україні і світі козацьких ліцеїв, визначення на офіційному рівні поняття «бойова культура українського народу», певної регламентації діяльності козацтва на державному рівні тощо.

Загалом прийнята резолюція містить більше двадцяти пунктів, серед яких – про підтримку постанови Верховної Ради України «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», сприяння реалізації нової військової доктрини України, поступове запровадження на державному рівні старовинних козацьких нагород, надання Національному заповіднику «Хортиця» статусу міжнародного та інші.

Під час роботи конгресу діяла виставка дитячих малюнків на козацьку тематику. Учасників також привітали запорізькі поети, козачий хор, відбулася творча зустріч з художником-баталістом О. Чайкою.

Учасникам конгресу запропонована насичена культурна програма, зокрема: екскурсії у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, Історико-культурному комплексі «Запорозька Січ», ІКК «Скіфський стан», ІКК «Протолче», а також відвідання показових виступів майстрів козацьких бойових мистецтв. Останнім акордом конгресу стала яскрава програма біля Запорізького Дуба – виступи майстрів козацького бою та народних колективів.

За матеріалами Управління у справах преси та інформації. 

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук