В чому проблеми сучасного козацтва? Частина 2

  Автор:
  183

Чи можливо відокремити козацтво від віри православної?
Давайте повернемося до традицій. Чи зможе хто заперечити той факт, що козаки та їхні родини жили за православними звичаями? Навряд чи.

В такому випадку, чи можуть традиції не відповідати або суперечити християнським постулатам?
Життя віруючих, церковних християн, жива віра, ось той зміст, що створив козакам всесвітню славу і форму. «Дух творить собі форму!»

Ми, звичайно, розуміємо, що наша думка у багатьох викликає роздратування і відторгнення, і що наш погляд на історію багато хто не розділяє, але це природний хід подій. Звідки людині, яка не знає Духа Святого, пізнати його силу.

Треба чітко зрозуміти, що не може замінити віру в Бога факт хрещення, партійний квиток, науковий атеїзм, технічний прогрес, демократичні цінності, прагнення до світлого майбутнього або щось ще. І куди, скажіть, побіжить атеїст, якби, приміром, у його дитини виявлений рак? В храм побіжить, свічку ставити і просити помолитися.

Наша тверда думка, що відродження козацтва можливо тільки в лоні церкви Православної. Не як атрибута або повинності чергувань по охороні храмів, не у вигляді прояви показної поваги, а тільки як процес воцерковлення, причастя Святих Таїнств та накопичення Святого Духа.

Як не буде людина, що дивилася на війні в очі смерті, бігати і кричати по всіх кутах, що він воював, так і віруючий козак не одягне на себе ярмарок марнославства у вигляді не бойових нагород, значків, зірок, не буде обманювати оточуючих і брехати своїм братам, не проявить зарозумілості і пихи.

І ніхто не назве його рядженим, у виску не покрутить і рукою не махне, в якій би формі він не був. А немає змісту, залишається тільки форма, ось вам і ряджені.

На жаль, багато хто з сучасних козаків і натільного хреста не носять, не кажучи вже про те, щоб помолитися. І тоді гординя затьмарює розум, особисті інтереси превалюють над загальною необхідністю, а закриті пеленою очі дивляться на церкву, як на пережиток минулого і збіговисько попів експлуататорів.

От і виходить парадокс – православний воїн (козак), до православ’я ніякого відношення не має. Це і є, на нашу думку, основна причина всіх проблем сучасного козацтва. Адже, якщо добре подумати, м’яко кажучи, дивний сам факт необхідності доводити, що козак повинен бути православним християнином.

Але ми впевнені, все стане на свої місця, адже навіть у цього хлопця, чоловіка або старого без натільного хреста, душа християнська і в венах у нього тече кров його православних предків, як свідчать слова молитви «і пам’ять їх з роду в рід».

Цікава стаття? Поділіться нею будь ласка з іншими:
Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук