Святкування в Летичіві

  Автор:
  121

Святкування Дня захисника України та Дня Українського козацтва в Летичіві

Слава не поляже:
не поляже, а розкаже, що діялось в світі,
чия правда, чия кривда і чиї ми діти.

В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. Славні козацькі часи – це часи, коли хоробрі і сміливі люди, козаки, боролися за свободу та незалежність своєї держави. Ми пишаємося їхньою мужністю та незламним духом!

14 жовтня – важлива дата. Вона поєднує в собі чотири великі свята: День святої Покрови Пречистої Богородиці, 76-у річницю створення Української повстанської армії, День Українського козацтва, а віднедавна й День захисника України.

Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Київської Русі, козацтва та тисячолітньої християнської традиції. Тому поєднання цих свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них.

Напередодні славних свят, 12 жовтня з цієї нагоди в Летичіві відбулись урочисті тематичні заходи, участь в яких на запрошення отамана Летичівського куріня взяла і делегація «Нетішинського козацького полку Хмельниччини». До її складу увійшли отаман НКП «Хмельниччини» О. Грицаєнко, отаман Жуківського куріня НКП «Хмельниччини» А. Ткачук та ще декілька козаків.

Козаки разом з летичівською громадою урочистою ходою крокували до меморіального комплексу загиблим за Незалежність України, де відбувся мітинг з нагоди Дня захисника України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять побратимів, загиблих на полі бою, тих, кого не дочекалися додому рідні, хто поклав своє життя заради захисту України.

Участь у заході також взяли представники Летичівської районної державної адміністрації, учасники операції об’єднаних сил та ветерани АТО, батьки загиблих за незалежність нашої країни, духовенство, члени громадських організацій, працівники установ і організацій району та жителі Летичівської громади.

Представники місцевої влади звернулися з промовою до гостей та жителів селища в якій подякували батькам Героїв, які загинули захищаючи територіальну цілісність та незалежність нашої держави, за патріотичне виховання справжніх синів українського народу, гідних громадян свої країни.

З нагоди Дня захисника України військовий комісар Летичівського райвійськомісаріату, учасник АТО, підполковник О. Гулько нагородив учасників бойових дій нагрудними знаками «Учасник АТО».

З Божим словом благочинний української православної церкви отець Андрій промовив щиру молитву Пресвятій Богородиці, щоби своїм омофором покрила всіх українців та наше військо, оберігала їхні життя.

На завершення заходу з метою вшанування захисників України усіх поколінь під твір «Боже великий єдиний» у виконанні народного хору «Летич», до меморіальної плити «Герої не вмирають» та Меморіального комплексу загиблим Героям за незалежність України покладено квіти та запалені лампадки.

Далі урочистості з нагоди святкування Дня Українського козацтва продовжилися на території Летичівської гімназії, де Летичівська Січ зібралась у справжнє козацьке коло «Козацькому роду нема переводу».

Захід розпочався із показових виступів Соколів та рою «Вовки» Летичівської гімназії. Діти змагалися у різних конкурсах, як в інтелектуальних, так і з випробуванням сили духу. Поводились мужньо, адже справжні козаки мають сміливу вдачу. Проявили неабиякі знання про життя козаків, відповідаючи на хитромудрі запитання. Свято супроводжувалося козацькими піснями. 

Цей день став незвичайним для учнів 5-х класів, молодших гімназистів, яких приймали в козацькі лави. Перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, учні урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, готуватимуть себе розумово, фізично і морально, щоб чесно і віддано служити українському народу в ім’я становлення нашої незалежності та процвітання.

Урочисту посвяту в джури провів отаман «Нетішинського козацького полку Хмельниччини» генерал-осавул Олександр Грицаєнко. Наслідуючи давній звичай наших славних предків, кульмінацією посвяти стало ознаменування майбутніх козаків шаблею, нагайкою та свяченою водою.

Наприкінці заходу новообраній та затвердженій старшині Летичівського козацького куріня «Нетішинського козацького полку Хмельниччини» було вручено козацькі посвідчення, найактивніших нагороджено грамотами та присвоєно відповідні козацькі чини.

Всіх чинних і майбутніх козаків та берегинь благословив благочинний УПЦ КП о.Андрій. Він нагадав про славну історію козацтва і вказав на глибоку побожність наших предків-воїнів. Закликав наслідувати їх у мужності, відвазі, правді, свободолюбстві та любові до Бога й України, щоб бути достойними нащадками славних предків.

Віримо, що зерна добра і любові до України, засіяні у душі школярів, неодмінно проростуть і козачата виростуть справжніми патріотами- українцями – сильними, мужніми і розумними.

Сини Твоєї Батьківщини, в них сила духу непоборна!
Козацтво – слава України, це гордість наша всенародна!

Після повернення з Летичева відбувся св’ятковий концерт у Нетішині…
Козаки Жуківського куріня та вихованці Жуківського НВК «Жуківські джури» разом з козаками Нетішина із задоволенням насолоджувалися виступами колективів які вітали воїнів-захисників із майбутніми святами.

Цікава стаття? Поділіться нею будь ласка з іншими:
Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук