Світ навколо себе творимо ми самі

  Автор:
  349

23 серпня, у День національного прапора, нетішинцям презентували творчу роботу великого, як для Нетішина, масштабу – із сюжетами з української історії стіну, яку вже встигли назвати стелою. Стіна ця у центрі міста, поруч з місцем, де майорить національний стяг, вперше піднятий на Хмельниччині у далекому 1990–му.

Ідея арт – проекту належить молодій художниці Валерії Білоус. За її реалізацію взялись зовсім юні нетішинці віком 14 – 15 років, які шукали можливості долучитись до патріотичного руху з популяризації української історії, символіки держави.

Куратором, організатором та основним натхненником проекту стала Наталія Свинаренко, яка всю свою сім’ю – чоловіка Ігоря та двох синів – залучила до участі у ньому. Щодо сюжету, то авторство належить міській художній школі. Його основу склали найвизначніші сторінки історії України.

«У наших жилах тече козацька кров. І вона дала про себе знати у найбільш відповідальний для держави час – коли людей поставили на коліна і вони вийшли з протестом на Майдан. Дівчина в композиції уособлює Україну, точніше – її єдність, коли Схід і Захід разом, коли живуть у мирі і злагоді і не хочуть війни», – так пояснює суть зображеного Наталія Свинаренко.

Проект матеріально затратний, адже на його втілення пішло понад 10 тис. гр. Усі кошти – пожертви нетішинців. Значну суму власних заощаджень пожертвував міський голова Олександр Супрунюк.

Нетішинці досить позитивно реагували на те як на їхніх очах сіра стіна перетворювалась на стелу. Старання учасників проекту вони підтримали й емоційно, й фінансово. «Люди настільки були активними, що процес перетворився на свято – с таким піднесенням усе це було», – каже пані Наталія.

Розмальована у центрі міста стіна як прояв патріотизму українців у непростий для держави час – ще одне свідчення тієї істини, що світ навколо себе творимо ми. І він є таким, якими ми є у цьому світі.

Вуличне патріотичне панно відтепер прикрашає місто Нетішин. Тамтешні молоді художники написали картину завдовжки майже вісімдесят метрів прямо на підпірній стіні біля Хмельницької АЕС.

Випуск ТСН. Ранок за 26 серпня 2014 року.
YouTube Preview Image

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук