РЕЗОЛЮЦІЯ ІІІ Міжнародного Конгресу Козацтва

  Автор:
  883

РЕЗОЛЮЦІЯ
ІІІ Міжнародного Конгресу Козацтва

13.10.2018 – 14.10.2018 р.                                           м. Запоріжжя

Ми, делегати ІІІ Міжнародного Конгресу Козацтва, які представляють козацькі організації різних країн світу та областей України, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, нашими славними пращурами, та Україною, прагнучи до збереження свободи, незалежності і територіальної цілісності України, забезпечення європейського вибору та гармонійного соціально-економічного розвитку нашої держави, вирішили:

1. Підтримати рішення Священного Синоду Вселенського Патріархату щодо надання автокефалії для Української Помісної Православної Церкви. Кожному козаку та всім козацьким товариствам сприяти процесу об’єднання українського православ’я та утворенню Єдиної Української Помісної Православної Церкви.

2. Вітати зняття анафеми з видатного політичного та військового діяча, Гетьмана України І. Мазепи, а також сучасних ієрархів українських церков Патріарха Філарета та Митрополита Макарія.

3. Підтримати звернення Вселенського Патріархату до всіх залучених сторін із закликом утриматися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христові.

4. Висловити вдячність Українському патріотичному козацтву, Президентові України П. Порошенку, Верховній Раді та Уряду України, представникам місцевого самоврядування, політичним партіям та громадським організаціям, журналістам та усім, хто своєю працею і допомогою наближав нинішній день відновлення справедливості щодо Української Церкви.

5. Враховуючи загрозу щодо можливих інформаційних провокацій з боку РПЦ та російських спецслужб, закликаємо світову козацьку спільноту забезпечити поширення у світовому інформаційному просторі достовірної та об’єктивної інформації про ситуацію в Україні.

6. Підтримати ініціативи вищого державного керівництва України щодо протидії дезінформації та деструктивній пропаганді з боку Російської Федерації. Для об’єктивного та широкого висвітлення суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в нашій державі утворити Міжнародний козацький рух інформаційного спротиву, шляхом побудови ефективної розгалуженої мережі козацьких друкованих та електронних ЗМІ. Організаційному комітету за участі отаманів козацьких організацій вжити заходів щодо створення загальноукраїнського інтернет-порталу «Українське патріотичне козацтва». Укласти угоду щодо співпраці в сфері протидії російській пропаганді з Міністерством інформаційної політики України.

7. Враховуючи складну військово-політичну ситуацію – окупацію частини Східних областей та Криму Російською Федерацією, збройний конфлікт, що триває п’ять років та забирає життя українців, підтримати петицію до Президента України про захист інформаційного простору України від російської пропаганди та російських агентів впливу (https://petition.president.gov.ua/petition/46982) і наполягати на підсиленні заходів, спрямованих на забезпечення основних засад державної політики, які гарантуватимуть суспільству і кожному громадянину захист від загроз та посилення національної безпеки.

8. Підтримати ініціативу Президента України щодо закріплення на законодавчому рівні курсу на євроатлантичну інтеграцію та підвищення обороноздатності України. З метою ефективної реалізації державної політики в сфері євроатлантичної інтеграції з представників козацького руху інформаційного спротиву створити Козацький центр сприяння європейській та євроатлантичної інтеграції України. Укласти угоди про співробітництва з офісом євроатлантичної інтеграції при КМУ та Центром НАТО в Україні.

9. Звернути увагу Кабінету Міністрів України на відсутність результатів у роботі Координаційної ради з питань розвитку козацтва при КМУ та рекомендувати змінити персональний склад ради.

10. З метою покращення координації роботи, яка спрямована на забезпечення обороноздатності, рекомендувати органам місцевої влади запровадження штатних посад радників голів обласних та районних адміністрацій з питань територіальної оборони.

11. З метою патріотичного виховання молоді, підвищення рівня освіти молоді та покращення початкової військової підготовки, Міністерству освіти та науки України рекомендувати введення посад заступників директорів загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних училищ – вчителів, відповідальних за допризовну військову підготовку учнів, укласти відповідні угоди щодо взаємодії з козацькими патріотичними організаціями. Продовжити практику щодо проведення акцій «Молоді про українську армію» та «Вшануємо українську історичну літературу» на загальноукраїнському рівні .

12. Схвалити позитивний досвід Запорізького козацького патріотичного руху опору та розповсюдити проведення культурно-історичної акцій: «Вшануємо могили пращурів-героїв козаків» в Україні та за кордоном. З метою вшанування пам’яті всіх героїв та захисників України у російсько-українських війнах, запровадити практику щодо встановлення пам’ятників.

13. Звернутись до Запорізької міської ради з пропозицією щодо перейменування Набережної магістралі у Набережну ім. Д. Вишневецького (Байди) та встановлення у місті Запоріжжя меморіалу на честь Запорізьких отаманів та козаків.

14. Для підтримки загальнодержавного курсу на євроатлантичну інтеграцію України, зарубіжним козацьким організаціям активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу із Урядами, парламентами, політичними партіями та громадськістю своїх держав.

15. Взяти до уваги досвід діяльності парамілітарних організацій країн НАТО, зокрема, Латвії, Литви, Естонії, Швеції та Словаччини. Великій раді отаманів Запорізького козацтва та оргкомітету Міжнародного конгресу козацтва забезпечити проведення міжнародних заходів з обміну досвідом за участю керівників козацьких організацій України та парамілітарних організацій країн НАТО.

16. Сприяти проведенню в України національних та регіональних козацьких навчань з військової підготовки із залученням учасників АТО та ООС.

17. Засудити діяльність Російської Федерації щодо створення псевдокозацьких структур так званого «Всевеликого війська донського» на окупованих територіях Криму та Донбасу. За допомогою власних інформаційних ресурсів, козацьким організаціям України та Зарубіжжя привернути увагу світової спільноти до фактів використання РФ регулярних військових формувань під виглядом нібито козацьких організацій.

18. Українським та зарубіжним козацьким організаціям забезпечити проведення заходів з відзначення 100-річчя Української Революції та висвітлення ролі та місця українського козацтва у подіях 1917-1921 років.

19. З метою популяризації історичного досвіду боротьби козацтва за віру і волю, звернутись до Кабінету Міністрів України щодо надання фінансової підтримки для видавництва на регулярній основі альманаху «Українське патріотичне козацтво» та створення філій Першої національної козацької історичної бібліотеки ім. Д.І. Вишневецького (Байди). Продовжити реалізацію культурно-мистецьких та науково-дослідних проектів із вивчення та висвітлення історії переможних козацьких походів, економічної, державотворчої та геральдичної діяльності козацтва.

20. Оргкомітету Конгресу та отаманам козацьких організацій України надавати усіляке сприяння ініціативам козаків щодо обрання та участі в роботі органів місцевого самоврядування.

21. З метою сприяння популяризації та всебічному розвитку козацтва, звернутись з ініціативою до Кабінету Міністрів України щодо розробки та впровадження державної комплексної програми розвитку козацтва. Рекомендувати органам місцевої влади та самоврядування започаткувати та забезпечити фінансування аналогічних програм розвитку козацтва на рівні областей, районів та міст. Передбачити впровадження та функціонування механізмів козацької економіки на обласному та районних рівнях.

22. Виходячи з необхідності популяризації козацьких бойових звичаїв серед дітей та молоді, звернутися до Кабінету Міністрів України щодо розробки Національної програми підтримки козацьких бойових мистецтв та створення відповідної мережі державних та комунальних профільних закладів. Рекомендувати органам виконавчої влади та місцевого самоврядування активно впроваджувати в навчальних закладах України, військово-спортивну патріотичну гру «СОКІЛ — ДЖУРА», звернутися до міжнародної козацької спільноти про підтримку цього важливого напряму виховної роботи.

23. Враховуючи багаторічний досвід багатьох потужних масових національно-патріотичних організацій демократичних країн Європи підтримати концепцію утворення в Україні єдиної загальнодержавної козацької організації. З метою зміцнення обороноздатності країни та більш широкого залучення козаків-патріотів до захисту Вітчизни рекомендувати державному керівництву України утворити координаційну раду з питань розвитку козацтва при Президентові України та запровадити посаду радника з питань розвитку козацтва при Президенті України.

24. Доручити постійно діючому Оргкомітету Конгресу та отаманам козацьких організацій забезпечити реалізацію всіх прийнятих рішень Конгресу.

Прийнято за підсумками
Третього Міжнародного Конгресу Козацтва

14.10.2018 р.

Цікава стаття? Поділіться нею будь ласка з іншими:
Текст заголовка для формы подписки
Нажимая на кнопку, я соглашаюсь с политикой обработки персональных данных
Залиште свій коментар:

на Блозі
в Фейсбук
в Фейсбук