Резолюція Другого історичного Міжнародного Конгресу козацтва

  Автор:
  190

Р Е З О Л Ю Ц І Я
Другого історичного Міжнародного Конгресу козацтва
19.08.2016
м. Запоріжжя

Ми, делегати Другого історичного Міжнародного Конгресу козацтва, які представляють козацькі організації різних країн світу та всіх регіонів України, усвідомлюючи відповідальність перед нашими славними пращурами, Богом та Україною, прагнучи до збереження свободи, незалежності та територіальної цілісності України, забезпечення миру, національної та міжнародної безпеки, європейського вибору та гармонійного соціально-економічного розвитку нашої держави, маючи за мету протидію світовій терористичній загрозі та військовій агресії Російської Федерації проти України,

В И Р І Ш И Л И:

1. Враховуючи історичне значення Козацтва як захисника держави, з метою підвищення рівня організації, надання необхідних повноважень та обов’язків перед Українським народом, розробити проект Закону України «Про Козацтво» та ініціювати перед Президентом, Верховною Радою, Кабінетом Міністрів України прийняття Закону України «Про Козацтво» як добровільну, патріотичну організацію із сприяння Збройним силам, Національній Гвардії, Державній прикордонній службі та правоохоронним органам України.

2. Спираючись на позитивний міжнародний досвід вирішення питань захисту державних кордонів, забезпечення конституційних прав та свобод громадян, звернутися до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо прийняття Закону України «Про Резервну армію» — комплексну, постійно діючу систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за військово-обліковими спеціальностями громадян, які проходили строкову військову службу, були мобілізовані або відслужили за контрактом, мають належну фізичну підготовку та морально-ділові якості.

3. Для підвищення бойового вишколу, рівня національно-патріотичного виховання, сприяти створенню козацьких, легкопіхотних військових підрозділів у складі Міністерства оборони України.

4. Рекомендувати Академії педагогічних наук України, Міністерству освіти і науки України спільно з Оргкомітетом Міжнародного Конгресу, з метою підвищення ефективності національно-патріотичного виховання, створити Державну програму розвитку козацтва України, яку затвердити відповідною постановою Кабінету Міністрів України, концентруючи увагу на оборонних, культурно-історичних та спортивних напрямках діяльності.

5. З метою протидії тероризму та диверсійній роботі ворога, враховуючи позитивний досвід роботи координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації, вагомий внесок в оборонну та волонтерську справи (операції «Дозор», «Перехоплення» та «Козацький волонтер»), а також, гостру необхідність об’єднання нових патріотичних козацьких організацій, створити дорадчий орган з питань козацтва при ОДА з питань козацтва при Раді національної безпеки та оборони України, координаційні ради при облдержадміністраціях. Запропонувати проведення з козаками – членами підрозділів територіальної оборони проведення систематичних навчань (село, селище, район, місто, область).

6. Звернутись до Міністерства культури України з пропозицією щодо створення циклу тематичних передач з історії козацтва: «Золота підкова козацької держави», «Гетьманська держава», «Тисячолітня історія держави Руси – України».

7. Звернутись до Міністерства освіти і науки України з пропозицією про створення навчальних закладів (козацьких ліцеїв, «Гетьманських академій». тощо), а також, підтримки існуючих козацьких навчальних закладів за рахунок фінансування з державного бюджету; ввести в програму військової підготовки навчальних закладів вивчення тем з державотворчої діяльності, військово-політичної історії козацтва, традицій, звичаїв, економіки, культури та побуту козаків, враховуючи досвід Запоріжжя, світовим козацьким організаціям сприяти створенню недержавних козацьких історичних бібліотек, як центрів підвищення освіти, культури, вивчення вікових звичаїв та традицій, бойової історії переможного козацького руху.

8. Підтримати ініціативу Президента України, Верховної Ради України та керівництва УПЦ КП щодо формування єдиної Помісної православної церкви як духовного центру та гаранту єдності Українського народу.

9. З метою надання об’єктивної інформації про стан справ в сфері спротиву світовому тероризму, ворогам та окупантам окремих районів України Оргкомітету Конгресу, Великій Раді отаманів України, Всеукраїнському комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ спільно з Міністерством інформаційної політики України, підготувати згідно з чинним законодавством відповідні документи з пропозицією щодо створення всеукраїнської козацько-інформаційної мережі (сайтів, телепередач, програм), задля гідної протидії антидержавній інформаційній війні, яку проводять ворожі нашій державі сили, надання об’єктивної інформації про терористичні загрози в світи та АТО в Україні та звернутись до Президента України, голови Уряду для їх втілення на практиці.

10. Звернутись до Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України з пропозицією про розробку системи нагороджень, введення орденів, присвоєння козацьких почесних звань бригадам та батальйонам Збройних Сил України.

11. Вдруге звернутися до урядів України та Франції щодо сприяння організації відповідних заходів з перепоховання праху видатного сина українського народу, героя-отамана Запорозького козацтва Н.І. Махна.

12. Враховуючи ескалацію терористичної активності на українських територіях російськими збройними формуваннями, у тому числі, під виглядом козацтва, засудити використання РФ власних козацьких організацій та символіки козацтва для здійснення терористичної діяльності в України, оскільки, зазначені дії порушують міжнародне право та дискредитують козацтво, як явище у світовій історії.

13. Шляхом направлення відповідних звернень до міжнародних інституцій (ООН, ЄС, ОБСЄ), а також провідних світових засобів масової інформації, звернути увагу міжнародного співтовариства на постійне нарощування РФ військової присутності в Криму та постійне загострення військових дій на територіях Донецької і Луганської областей. Патріотично налаштованим козацьким організаціям України проводити системну роботу щодо сприяння руху євроатлантичного та європейського напрямку з метою реалізації принципів колективної безпеки та взаємної допомоги в разі зовнішньої агресії.

14. Засудити викрадення російськими диверсантами та вивезення на територію окупованого Криму українського громадського діяча – запорозького козака Євгена Панова. Шляхом проведення публічних та інформаційних заходів, привернути увагу урядових кіл, громадськості та засобів масової інформації країн світу до системних порушень Російською Федерацією прав людини на окупованих територіях АР Крим, Донецької та Луганської областей. Зауважити на непричетності України до інсценованих Кремлем подій в АР Крим. Закликати світове співтовариство та міжнародні інституції до посилення санкцій щодо РФ, у зв’язку з анексією АР Крим, викраденням і катуванням Є. Панова та інших громадян України.

15. Для високоякісної реалізації завдань Другого історичного Міжнародного конгресу козацтва максимально використовувати досвід закордонних парамілітарних громадських організацій щодо співпраці із державною владою, беручи за приклад діяльність «Кайтселійт» в Естонській республіці та подібних організацій, які існували в Україні в 19 та 20 століттях. Створити міжнародний центр співпраці з прогресивними патріотичними козацькими організаціями світу.

Прийнято на пленарному засіданні Другого міжнародного конгресу козацтва
19.08.2016 р.

Цікава стаття? Поділіться нею будь ласка з іншими:
Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук