Про нас

Нетішинський казацкий полк 

Відродження традицій Українського козацтва вже давно набирає обертів в країні.
Так на просторах СНД був створений Міжнародний Союз Козаків «Запорізька Січ» (далі МСК «Запорізька Січ»), до складу якого входить маса козацьких організацій України та країн близького і далекого зарубіжжя. В МСК «Запорізька Січ» входять як запорізькі козаки, так і козаки багатьох інших областей та навіть деяких країн.

Таким чином, в грудні 2008 р. було створено та зареєстровано в державному реєстрі Нетішинську Міську Громадську Організацію (надалі НМГО) «Нетішинський козацький полк Хмельниччини» (надалі «НКП Хмельниччини») при МСК «Запорізька Січ» – який є поки що єдиним офіційним представником Запорізького козацтва у всьому Західному Регіоні України.

НМГО «НКП Хмельниччини» є не політичною, не прибутковою громадською організацією, що створена, для втілення спільних інтересів її членів – козаків на засадах організації самоврядування, збереження та сприяння розвитку традицій українського народу, побуту, господарювання, виховання молоді.

Для сприяння реалізації та захисту громадських, економічних, соціальних та культурних прав своїх членів. Формування здорового способу життя, розвитку духовності і зміцненню моральних устоїв суспільства на історичних засадах Запорізького козацтва.

Члени НМГО «НКП Хмельниччини» є постійними учасниками загальноміських, масових заходів. Адже жодне міське свято не проходить без виступів козацького вокального ансамблю, показових виступів школи бойового гопака «Сварог», традиційного козацького кулішу та участі членів ГФ з ОГП у забезпеченні громадського порядку спільно з працівниками Нетішинського МВ УМВС України.

У 2014 році Московія віроломно окупувала український Крим і розв’язала кровопролитну війну на сході України. Гібридні війська північного сусіда зуміли захопити окремі райони донецької і луганської областей (ОРДЛО).

З початком прихованої військової агресії з боку РФ, Нетішинські козаки стали активними учасниками волонтерської допомоги фронту. А багато хто з них безпосередньо брали участь в бойових діях по захисту цілісності України або роблять це на даний час.  

Козаки НКП «Хмельниччини» постійно приймають участь у міських акціях щодо благоустрою міста, виступають організаторами благодійної допомоги мешканцям Старокривинського будинку – інтернату, Берездівського дитячого будинку.

Велика увага приділяється вихованню і організації змістовного дозвілля дітей – джур в дусі відданості Україні, на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей.

Джур навчають і гартують під час занять у місцевих осередках, у літніх козацьких таборах і зльотах, а також організовуються козацьки походи, краєзнавчі, фольклорно – етнографічні експедиції та ін.

Маленькі козачата беруть участь у екологічних акціях милосердя, культурно – просвітницьких заходах тощо.

Щороку козаки та джури відвідують історичну батьківщину козацтва – Хортицю. Де, під час урочистої тризни по загиблих козаках усіх минулих часів, удостоюються честі опустити у води Дніпра поминальний хрест.

НМГО «НКП Хмельниччини» вже нараховує більше 80 козаків. Прийом в козаки здійснюється після подання заяви та обговорення на козацькій раді, після чого вони проходять посвяту в козацькій церкві. 

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук