Президенту України Головнокомандувачу Збройних Сил України Порошенко П.О.

  Автор:
  138

Резолюція

У час коли Українська держава переживає один з надскладних і драматичних періодів своєї історії, у східних регіонах України озброєні терористи продовжують залякувати людей, захоплювати заручників і застосовувати зброю. Вбивства, катування, викрадання людей у Слов’янську, Краматорську, Луганську ставлять під загрозу невід’ємні права людини, що забезпечують його життя, людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя.

Виходячи із необхідності перетворення козацтва на рушійну силу національного прогресу та надійного захисника незалежності і територіальної цілісності України, підтримуючи законно обраного Президента України, закликаємо вищі органи влади України, представників громадськості та всіх козаків України до об’єднання та постановляємо:

1. Розробити до 22 серпня 2014 року спільно із фахівцями Міністерства оборони України та провідними науковцями Концепцію розгортання сил козацтва в умовах ведення широкомасштабних бойових дій. Ввести до складу Міністерства оборони України штатну посаду представника (координатора) від козацького війська.

2. З метою координації зусиль всіх козацьких формувань, активного залучення козаків до національної та територіальної оборони створити Раду отаманів з питань розвитку козацтва при Президенті України, єдиний всеукраїнський штаб козацького опору та Координаційну Раду козацтва при Кабінеті Міністрів України, в яку будуть входити найбільш впливові та активні громадські козацькі діячі.

3. Задля налагодження ефективної взаємодії між козацькими формуваннями, що займаються охороною громадського порядку, протидіють проявам екстремізму та сепаратизму, сформувати єдину систему озброєного козацького ополчення.

4. В зв’язку з непередбаченими обставинами (факт війни) необхідно внесення змін до чинного законодавства про надання статусу учасників бойових дій членам козацьких формувань із південно-східних регіонів України, які приймають участь у веденні бойових дій, несуть службу у патрулях та на блокпостах. Розробити механізм матеріальної компенсації у випадку поранення чи загибелі учасника козацьких формувань.

5. З метою підвищення ефективності військово-патріотичного виховання молоді, створити мережу ліцеїв із посиленою допризовною підготовкою та розширеними курсами з історії та традицій козацтва, керівництво яких у подальшому проводити силами козацьких організацій.

6. Забезпечити врегулювання на законодавчому рівні питання щодо спільної роботи козацьких організацій та Товариства сприяння обороні України із виділенням цільового фінансування на окремі проекти (спільні навчання із Збройними силами України, Національною гвардією України, підрозділами територіальної оборони та іншими військовими формуваннями згідно з планами роботи Рад оборони областей, організація системі взаємодії при захисті державного кордону України, проведення розвідувальних дій, патрулювання тощо)

7. Сприяти створенню механізму пільгового оподаткування членів козацьких організацій, що займаються підприємницькою діяльності, з метою забезпечення надійної матеріально – технічної бази для тилу України.

8. Засудити козацькі організації, які за вказівкою кримінально-олігархічного режиму В.Януковича виконували жандармсько-поліцейські функції, брали участь у придушенні мирних громадянських протестів, били та залякували людей.

Звернутися до органів державної влади та правоохоронних органів, з вимогою взяти на особливий контроль розслідування , а козацьким організаціям одностайно засудити , факт побиття 15.05.2014 у м. Запоріжжі отамана козацького полку ім. Самуся, справжнього козака та борця за волю України Л. Петрашина.

9. З метою підготовки та подання головнокомандуючому Збройних сил України пропозицій із вдосконалення нормативно-правової бази створити Всеукраїнський виконавчий комітет у складі: Баранова В.О. (голова), Левандо О.П. (заступник), Сухініна Д.В.,Притула О.Л., Земляного В.А., Костюка О.В , Пилипенка А.Ф., Полоза Ю.І., Шаповалова Г.І., Руголя Ю.Б., Синепольського І.А., Федорова В.І., Кириченка С.П., Заболотного П.І., Зубченка О.С.

Прийнято на Раді отаманів України у м. Запоріжжя 16.05.2014 р.

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук