Нетішинські джури на Хортиці

  Автор:
  159

Вдруге козаки «Нетішинського козацького полку Хмельниччини» на початку серпня побували на славетному острові Хортиця. Цього разу компанію їм склало і молоде покоління – Нетішинські джури залишилися враженими поїздкою.

«Нетішинський козацький полк Хмельниччини» Міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» вдруге вирушив до Хортиці, з ними і джури – для них ця поїздка стала справжнім подарунком.

«Першого дня ми брали участь лише у заходах до Тризни, на більше і часу, і сил не вистачило», – розповідає наставниця джур, хорунжий НКП Віталіна Ваник.

Другого ж дня козаки побували на виставі кінного театру «Запорізькі козаки». «Діти настільки були вражені побаченим, що по закінченні виступу стали допитуватися, як вступити до них на навчання, – ділится Віталіна. – Виявилося, що це цілком можливо – потрібно бути лише фізично підготовленим та добре знати Історію. Навчання в кінному театрі триває 1,5 роки». Відвідали наші й знаменитий Запорізький дуб-унікальну пам’ятку первісних дубових лісів.

«А взагалі ми багато чого побачили, а багато чого – не встигли, деякі музеї та екскурсії закривалися майже в нас перед носом. Два дні – це дуже мало, щоб побувати в усіх цікавих місцях Хортиці», – каже Віталіна. Проте наші козаки під час поїздки на острів встигли запланувати чимало цікавого для нашого міста.

«Зокрема хочемо запросити до Нетішина кінний театр у рамках майбутнього фестивалю. Гадаю, мешканцям нашого міста не шкода буде витратити близько 30 гривень, щоб на власні очи побачити це дійство, – ділиться Віталіна Ваник. – А у липні хочемо зїздити до Сум – там відбуватиметься посвята джур».

До речі, на Хортицю деякі Нетішинські джури вирушили одразу по поверненню зі змагань військово-патриотичної гри «Сокіл Джура», що проходили у Хмельницькому. Ані хвилини відпочинку.

Джурам довелося пройти вісім випробувань перш ніж вони здобули перемогу і довели – Нетішинці найкращі. Джури відмінно показали себе у стройовій підготовці (впоряд), таборуванні (бівак), смузі перешкод, першій допомозі тощо. А ще гарно представили свою команду та відзвітували перед журі за роботу.

Наразі ж Нетішинці вирушили на шестиденні всеукраїнські збори у програмі яких три дні відводиться на підготовку і три – на змагання. «Під час зборів джур готуватимуть до всеукраїнських змагань, які пройдуть наступного року», – каже Віталіна Ваник.

Марина Шанько. «Час молоді» №11-2011р.

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук