На Славу Героям

  Автор:
  159

14 жовтня на вулицях Нетішина славна історична традиція переплелася із героїчною сучасністю – сотні нетішинців вийшли на вулиці міста, аби взяти участь у символічному Марші слави. У кращих традиціях української держави марш очолило духовенство УПЦ КП.

Дійство було приурочене одному з найвеличніших православних свят – Покрові Пресвятої Богородиці та головним патріотичним святам держави – установленому напередодні Дню захисника України, українському козацтву, заснуванню УПА.

В українській державі кожну справу прийнято розпочинати з молитви. Тож і Марш слави 14 жовтня розпочався з молебня за упокій душ героїв, полеглих у різні часи за свободу і незалежність Вітчизни.

У молитві за Україну присутні преклонили коліна перед іконою Пресвятої Богородиці. Кожен просив Заступницю розпростерти свій покров над Україною, щоб наші матері перестали стрічати полеглих в зоні АТО синів. «Волю і долю!» – як і предки віками до нас, благали нетішинці в ХХІ столітті.

Молебень, який відбувся на місці спорудження пам’ятника жертвам Голодоморів, відслужили священики УПЦ КП – настоятель храму Св. Архистратига Божого Михайла ігумен Владислав; спів служитель, протоієрей Василь; настоятель храму Св. Параскеви Сербської, протоієрей Олег; настоятель храму Свято Миколаївського храму протоієрей Василь (м. Шепетівка) та отець Сергій, священнослужитель із Шепетівського району.

З вітальним словом перед громадою виступили народний депутат Ігор Сабій та міський голова Олександр Супрунюк. Посадовці першими привітали нетішинців з новоутвореним святом – Днем захисника України, який уособлює в собі пам’ять захисників саме нашої Вітчизни(!) різних віків – козаків, упівців, героїв Майдану, учасників АТО.

«Сьогодні, в День захисника України, я хочу, щоб ви запам’ятали прості слова: ми живемо на своїй, Богом даній землі, і зобов’язані зробити так, щоб наша земля була найкращою і щоб ніякий зайда не плюндрував її. Ми тут господарі. Слава Україні!» – звернувся до присутніх міський голова.

Після молебня кілька сотень нетішинів вишикувалися у величезну колону, яку очолило духовенство УКП КП. Попереду несли ікону Пресвятої Богородиці, святого заступництва якої благали того дня. Далі діти тримали в руках фотографії загиблих на Майдані та в зоні АТО героїв.

Людське море було оточене запаленими смолоскипами. В колоні вирізнялися однострої козаків «Нетішинського козацького полку Хмельниччини». Раз по раз лунало голосне «Слава!» – Україні, нації, героям. Неначе дійство відбувалося не у середмісті Нетішина, а в серці Галичини – Львові.

Від пам’ятника жертвам Голодомору нетішинці прокрокували маршем миру до приміщення міськвиконкому, де на них чекали вітальні слова міського голови Олександра Супрунюка, народного депутата Ігоря Сабія, отамана Нетішинського козацького полку Олександра Грицаєнка.

По закінчені урочистої частини відбувся невеличкий концерт – реквієм за участі дитячої вокальної студії «Камелія», Владислава Кучерука, соліста студії «Срібні нотки», кривинських джур, ансамблю козаків та ін.

Принесені смолоскипи присутні склали у велике символічне багаття єдності. На завершення дійства громадою заспівали гімн України.

Леся Ліщенко (НВ №42 від 17.10.2114)
YouTube Preview Image

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук