Ми з Нетішина!

  Автор:
  247

Коли на карті з’являється нове місто, – найчастіше на малопридатних для сільського господарства землях: піски, болота, торф’яники, – це завжди викликає здивування, і навіть захоплення. Особливо, коли це твоє місто, що виросло майже у тебе на очах від першого кілочка до багатоповерхового красеня. Таким і є наше місто Нетішин.

Мальовнича панорама відкривається очам тих, хто вперше відвідує це місто, та й ми – його жителі не можемо не захоплюватися його красою. Тим, хто бачить Нетішин сьогодні, важко уявити, що ще зовсім недавно на місці багатоповерхового міста – красеня були піски, болото і бездоріжжя.

Прекрасне місто в будь-яку пору року: в тихі травневі дні і в золотом круговороті осіннього листя, в сніжну заметіль, в літньому буяння зелені і яскравому розмаїтті кольорів. Зачаровує він удень, нагадуючи столичний район, і вночі, сяючи сотнями вогнів.

Славиться місто не тільки житловими спорудами, тихими вулицями, а насамперед своїми мешканцями, тому що саме вони своїми руками не тільки виростили його щоденною працею, а й постійно дбають і покращують добробут Нетішина.

Розташований Нетішин на північному заході України, майже на межі Хмельницької та Рівненської областей. Поруч протікає річка Горинь, права притока річки Прип’ять. За своїм розташуванням Нетішин відноситься до території Малого Полісся.

Перша письмова згадка про Нетішин в історичних документах датується 1533 роком і ця назва належить невеликому і маловідомому широкому колу селу. Нетішин так і залишався б звичайним українським селом, але в 1975 році Міністерство енергетики СРСР, попередньо розглянувши 50 запропонованих варіантів можливого розміщення АЕС, зробило свій вибір на майданчику біля села Нетішин, Славутського району, Хмельницької області.

Ось саме з цього моменту і починається нова ера Нетішина. У 1978 році почалося будівництво міста, а в 1981 році розпочато роботи з будівництва Хмельницької Атомної Електростанції – головного промислового об’єкта Нетішина. Так як ХАЕС будувалася за програмою РЕВ, то в її будівництві брали участь Польща, Чехословаччина, Угорщина, інші країни.

У 1987 році був пущений перший, а в 2004 і другий енергоблоки по 1 млн. кВт. кожен. У даний час ведуться роботи з підготовки до добудови ще двох енергоблоків мільйонників, а місто буде рости і розвиватися далі.

Зараз у місті проживає 36 тисяч жителів, працюють 3 середніх школи і одна школа – ліцей, професійно – технічний ліцей, десять дитячих садочків, Палац культури з залом на 700 місць, кінотеатр на 600 глядачів, музична школа, палац спорту, плавальний басейн.

Нетішинські спортсмени виступають на найвищому рівні і входять до складу різних збірних команд України, багато чемпіонів Європи та Світу, є навіть свої Олімпійські чемпіони. Одним словом, є все необхідне для повноцінного життя.

«Я живу на атомній!» – Так з гордістю говорять Нетішінці, що своїми руками створили місто – гарне, надійне, добротне.

Запрошуємо Вас в гості на невелику відеоекскурсію.
Ласкаво просимо і приємного перегляду!

YouTube Preview Image
Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук