«Маленькі козаки – це джурики»

  Автор:
  138

У Нетішині винайшли новий метод боротьби з неслухняними дітьми. Не вірите? Судіть самі.

«Стати одним із джур може будь-яка дитина з 10 років. Але протягом 60 днів ми спостерігаемо за поведінкою дітей не лише на заняттях гуртка, але й у школі, спілкуємося з їхніми вчителями, – розповідає Віталіна Ваник, голова дитячо-юнацької організації «Нетішинські джури», керівник гуртка джур у Краєзнавчому центрі.

– Існує навіть покарання за неслухняність – відстрочуємо день, коли дитина зможе вдягнути форму, і це працює, діти стають відповідальнішими». До речі, Віталіні Віталіївні впоратися із непосидючими допомагають і самі джури. Завітавши до них на заняття, маємо нагоду в цьому переконатися.

«Він, звичайно, шумний, але розумний. Я думаю, що ми разом зможемо його виправити», – поділилися старші джури Юлія Богач та Валерія Шевченко, розповідаючи про одного з хлопців, який, можливо, через свій вік, ще не до кінця розуміє всю відповідальність, що лежить на джурах.

Сьогодні у лавах джур 78 дітей (із них всього дев’ять дівчат): одні відвідують заняття гуртка в Краєзнавчому центрі, інші займаються у секціях бойового гопака в Нетішині та Кривині. Що ж приваблює дітей у цій організації?

«Вивчяння історії рідного крю, історії виникнення та розвитку Українського козацтва, різноманітні походи та поїздки по історичних місцях» – це відповідь більшості джур. А ось Вікторія Балаян та Олексій Солончук наслідують старших: їхні батьки – козаки. Одинадцятирічний Валентин Бистров зізнався, що його дядя, теж козак, порадив йому прийти на цей гурток. І як каже хлопчик, йому тут дуже подобається.

«Наразі, крім вивчання історії рідного краю, козацтва, в наших планах – стройова підготовка, знайомство з козацькою медициною. Також заплановані походи стежками рідного краю, екскурсії до інших міст – Камянець-Подільський, Луцьк та ін.», – розповідає Віталіна Ваник.

Звичайно, що джури відвідують і козацький острів Хортиця. «Нещодавно ми вкотре побували на Хортиці. Цього разу змогли потрапити до музеїв та місць, на які не вистачило часу в минулій поїздці, – каже керівник джур. – Усіх вразила «Запорізька Січ».

Нетішинські джури є активними участниками Малої Академії наук – проводять наукові дослідження, готують роботи на конкурс. «Діти наперед знають, що вивчатимуть, і часто заздалегідь готуються до занять, щоб потім поділитися своїми знаннями і знахідками з іншими гуртківцями. Їм подобається виступати у ролі вчителя, і це стимулює їх до пошуків та навчання», – каже Віталіна Ваник.

Окрім наукової діяльності та військової підготовки, джури ведуть і активне культурне життя. «Наразі разом з театром-студією «Маски» ставимо п’єсу «На перші гулі», а на Новий рік хочемо поставити вертеп та привітати Нетішинців з Різдвяними та Новорічними святами», – каже Віталіна Віталіївна.

Вихованням джур займаються і власне козаки Нетішинського козацького полку. «Старші джури, до речі, за власним бажанням, разом із козаками патрулюють вулиці міста у вечірній час. Вони прагнуть зробити Нетішин кращим, – ділиться наставниця джур.

– Всі джури щотижня беруть участь у загальних зборах козаків. Поспілкуватися з молодим поколінням приходить і отаман «Нетішинського козацького полку Хмельниччини» Олександр Грицаєнко та інші козаки».

Наразі триває робота над відкриттям ще й кінної секції. «Поки що облаштовуємо кінний манеж», – каже Віталіна Ваник.

P.S. 14 жовтня «Нетішинський козацький полк Хмельниччини» Міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» приймав вітання з нагоди Дня козацтва у великій залі Нетішинського Палацу культури.

Марина Шанько. Час молоді №15-2011р.

YouTube Preview Image

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук