Козаки-запорожці провели Тризну на Хортиці

  Автор:
  216

30 травня 2015 р. у Запоріжжі на славетній Хортиці за давнім звичаєм зібралися козаки та не байдужі на Тризну – згадати та вшанувати всіх захисників нашої Вітчизни.

Цього року на Тризну приїхали козацькі делегації з Запорізької, Київської, Дніпропетровської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Хмельницької областей України. На козацькому Колі також були присутні представники Збройних сил України – солдати й офіцери, учасники АТО.

Ось і козаки Нетішинського козацького полку «Хмельниччини» в шосте поспіль взяли участь у щорічний тризні по загиблим козакам усіх часів, що проводиться в колисці українського козацтва о. Хортиця. В силу об’єктивних обставин делегація НКП «Хмельниччини» була не така численна як у попередні роки.

Сучасне козацтво на пошану предків – славних воїнів – запорожців, стало у традиційне козацьке Коло. Тут, на Колі, начальник обласного оперативного штабу Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Валентинович Сухінін провів Раду Отаманів.

Слово взяли Д.В. Сухінін, О.Л. Притула, С.В. Волков, С.П. Кіріченко, П.А. Белан, В.Б. Матсалаєв, І.А. Синьополський, В.М. Мельник, К.А. Рижов, М.М. Нікіпілий, Ю.І. Полоз, Д.А. Натфулін та інші. На Колі було освячено поминальний хрест та вінок, козаки урочистою ходою направилися до Дніпра, де вшанували пам’ять всіх воїнів, які загинули за Україну та український народ.

Наприкінці Тризни клятву вірності козацтву, народу та православній християнській вірі принесли новоприйняті до Міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» козаки.

За рішенням гетьмана України Д.І. Сагайдака, Ради Отаманів «Козацтва Запоріжжя», солдати 37-го батальйону та козаки – учасники бойових дій, були нагороджені медалями «Захисник державності». Д.В. Сухінін вручив почесні грамоти за ратні подвиги офіцерам та солдатам 55-ї артилерійської бригади.

Також, рішенням Верховного Отамана МСК «Запорізька Січ», члену ради старійшин, козаку Нетішинського козацького полку «Хмельниччини», ветерану ВВв, полковнику запасу Стукало Павлу Миколайовичу був присвоєний козацький чин – Генерал – осавул.

На даний час Павло Миколайович є найстарішим козаком МСК «Запорізька Січ», але, не зважаючи на вік (01.05.2015р. йому виповнилося 88 років) все ще бадьорий і повний сил і бере активну участь у діяльності НКП «Хмельниччини», у відродженні і розповсюдженні козацьких звичаїв і традицій, у вихованні та розвитку у молодих козачат (джур) козацького духу, любові до батьківщини та патріотизму.

Після офіційної частини всі учасники козацького Кола відвідали музей історії запорізького козацтва, кінний театр, побували на стародавніх святилищах.

Запоріжці вкотре довели, що Запоріжжя та острів Хортиця обов’язково мають стати світовою столицею козацтва!

Слава Україні! Слава Запорізькому козацтву!

YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук