Козацький храм відтепер з іконостасом

  Автор:
  160

27 грудня 2015 року відбулась велика історична подія в житті козацтва України.
Вранці в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» Національного заповідника «Хортиця» біля храму Покрови Пресвятої Богородиці відбувся збір козаків з п’ятнадцяти областей України.

Козаки і старшини стали біля церкви в урочистому шикуванні для зустрічі предстоятеля Української православної церкви Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета. У почесній козацькій варті стояли герої АТО – учасники бойових операцій «Перехоплення», «Дозор», «Козацький волонтер».

Разом із Патріархом на Січ прибули українські державні діячі – Юрій Віталійович Луценко, Ірина Володимирівна Геращенко та Євген Миколайович Нищук, а також виконуючий обов’язки голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Іванович Бриль, його заступник Едуард Анатолійович Гугнін та голова Запорізької обласної ради Григорій Вікторович Самардак.

Також із ними були старійшини українського козацтва. Зустрічав гостей генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Анатолійович Остапенко.

Голова Запорозької козацької ради отаманів генерал-полковником козацтва Дмитро Валентинович Сухінін разом з отаманами і представниками різних козацьких організацій м. Запоріжжя, Запорізької та Дніпропетровської областей привітав Філарета на славетній землі запорожців та на легендарній Хортиці і подарував патріарху власні книги з історії козацтва.

Далі перед представницьким зібранням виступив Юрій Віталійович Луценко, який наголосив на необхідності зміцнення Збройних сил України та обороноздатності держави, а також нагальності патріотичного виховання молоді та просвітницько-культурної роботи в масах.

Після цього Юрій Віталійович подарував козацькому храму Покрови Пресвятої Богородиці іконостас періоду гетьмана Івана Мазепи. Раніше іконостас козацької доби перебував в одній з церков Закарпаття. В 2001 р. його змушені були виставили на продаж. Отримані кошти витратили на порятунок будівлі церкви.

Від тепер ця унікальна реліквія буде перебувати постійно в церкві Покрови Пресвятої Богородиці Історико-культурного комплексу «Запорізька Січ».

Після урочистої зустрічі Святійший Патріарх Української Православної церкви Київського патріархату Філарет разом з архієреєм Запорізьким і Мелітопольським Фотієм та священнослужителями Запорізької єпархії Української православної церкви Київського патріархату відслужив у храмі Божественну Літургію і освятив щойно подарований унікальний іконостас початку XVIII ст.

По завершенні Божественної Літургії перед зібранням виступив Дмитро Валентинович Сухінін, який виказав велику шану Патріарху за освячення іконостасу, а Юрію Віталійовичу Луценку – за його безцінний подарунок козацькому храму.

Опісля до лав козацтва влилося чергове поповнення: в хортицькому храмі Покрови Пресвятої Богородиці було прийнято присягу і висвячено півсотні нових козаків.

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук