День Пам’яті та Примирення

  Автор:
  122

В Україні 8 травня – День Пам‘яті та Примирення.
Пам‘яті про мільйони людських життів, які Світ втратив у Другій світовій війні.
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *
Для всього Світу ці дні проходять під гаслом «Ніколи знову».
І тільки для Росії – під гаслом «Можемо повторити».

Дійсно, Росія вже не раз розпочинала світові війни.
Саме СРСР та Німеччина втягнули Світ у найглобальніший військовий конфлікт в історії Землі – Другу світову війну 1939–1945 років.

У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися двома третинами існуючих на той момент держав. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн. солдат, загальні втрати військових та цивільного населення склали від 50 до 85 млн. осіб.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок Другої світової війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України склали 8-10 млн. осіб.

Людство заплатило велику ціну за імперські амбіції Сталіна та Гітлера. Але Росія, що є правонаступницею СРСР, досі не покаялася у своїх злочинах. Росія вперто продовжує пишатися і комунізмом, і Сталіним. Більш того, Росія останнім часом намагається залякати Світ своїм святковим гаслом «Можемо повторити».

Вперше нова традиція вшанування жертв Другої світової війни була розпочата в 2015 році, і таким чином Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції, передає Цензор.НЕТ з посиланням на «112 Україна».

9 квітня 2015 року Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової війни. Закон був прийнятий відповідно до рекомендаційною резолюції ООН від 2004 року, яка проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті і примирення і запропонувала державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів перемоги або звільнення, щорічно відзначати один або два дні як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

Під час святкування Дня пам’яті і примирення в Києві і обласних центрах біля пам’ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, встановлюється почесна варта, а також покладаються вінки і квіти.

З 2014 року символом Дня примирення і Дня Перемоги в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Відзначимо, що 8 травня в більшості європейських країн і в США відзначається День перемоги у Другій світовій війні (V-E Day, або Victory in Europe Day), оскільки 7 травня був підписаний акт капітуляції Німеччини, а 8 травня він вступив в силу за середньоєвропейським часом.

Пам‘ятаймо все.

Залиште свій коментар:

на Блозі
в Вконтакті
в Фейсбук